יותר ויותר נשים וגברים בוחרים היום לצבוע את השיער בבית, בין אם זה בשל סדר יום עמוס וחוסר זמן, בשל העלויות גבוהות הכרוכות בביקור במספרה ובשל התכיפות הגבוהה לצביעה הנדרשת לשם כיסוי שיער לבן. כאשר בוחרים בצבע לשיער שאינו מזיק לשיער, ללא אמוניה ובאיכות גבוהה, ניתן בהחלט לצבוע את השיער בבית באופן מקצועי ושאינו מלכלך, עם תוצאות מדהימות,

תוך הקפדה על הכללים הבאים:

1. בחירת גוון הצבע

בצביעה ביתית בצבע קולור וואר מומלץ לבחור בגוון צבע שאינו עולה או יורד בשני טונים מהגוון הקיים שלך, כלומר, לא ניתן לצבוע בצבע בהיר יותר מגוון הצבע הנוכחי שלך. ניתן בהחלט לצבוע בגוון כהה יותר. זכרי! צבע שיער ללא אמוניה עם מפתח המכיל עד 3% חמצן, אינו מבהיר את השיער. שינויים דרסטיים בצבע השיער מומלץ לעשות קודם במספרה, או להתייעץ עם מעצב שיער מקצועי. לאחר מכן, תוכלי בקלות לבחור את גוון הצבע המתאים לך ולצבוע בבית באופן קבוע.

2. פני לך זמן

צביעת שיער בבית היא פעילות שדורשת כשעה בממוצע. פני לך את הזמן הזה, ללא הסחות דעת. את הרי אינך רוצה להידרש למשימה אחרת כאשר ידייך בכפפות מלאות צבע. כדאי לדעת אגב, שצבע שיער נתפס טוב יותר על השיער כיומיים – שלושה לאחר החפיפה האחרונה. הביאי זאת בחשבון.

3. הכנת החומרים ואזור הצביעה

על מנת שלא ללכלכך את האזור בו תצבעי את השיער, או את בגדייך, כדאי להכין את כל מה שצריך מראש: הכיני את משטח העבודה שלך מול מראה גדולה. שימי על משטח העבודה שלך את ערכת הצבע, מברשת למריחת הצבע, כפפות, משחת וזלין למניעת הכתמת עור הפנים והאוזניים, מגבונים לניגוב מיידי של כתמי צבע שעשויים לטפטף, קליפסים לאיסוף השיער ומגבת גדולה לכיסוי הכתפיים. מומלץ לפרוש עיתונים על משטח העבודה ואזור הצביעה.

4. מריחת הצבע

בטרם התחלת הצביעה, הברישי היטב את שיערך ויצרי שביל אמצע. מריחת צבע נכונה מתבצעת כאשר מחלקים את השיער לשבילים ישרים. התחילי בצד אחד של השביל. כשתסיימי, העבירי באמצעות מסרק את קווצת השיער הצבועה לצידה השני ומרחי גם בצד זה את הצבע. המשיכי כך מהמצח וקודקוד הראש, ועד לקצה העליון של האוזן. כשתסיימי עם צד אחד, עברי לצד השני. לשם צביעת החלק האחורי של הראש (החלק שלא נראה לעיניך במראה, מן הקודקוד ועד העורף), מומלץ להיעזר באדם נוסף. בכל אופן, ככל שתצברי ניסיון, תוכלי לפתח מיומנות גבוהה לעשות זאת בעצמך. לאחר שתסיימי לצבוע את כל שיער הראש, אספי את שיערך היטב והמתיני עם הצבע על השיער לפי הוראות היצרן.

5. צביעת שורשים

אם את צובעת שוב ושוב באותו גוון או אם יש לך שיער שיבה, פעולת הצביעה צריכה להתחלק לשני חלקים: ראשית, צבעי רק את שורש השיער והמתיני כעשרים דקות. לאחר מכן, סרקי היטב את שורשי השיער ורק אחר כך מרחי את יתרת הצבע לכל אורך השיער. המתיני כרבע שעה נוספת. באופן זה גוון הצבע יהיה אחיד.

6. חפיפת השיער

מומלץ לחפוף את השיער עם כפפות לשם מניעת הכתמת הידיים, ולבצע שתי חפיפות להסרה מוחלטת של כל שאריות הצבע. לקבלת ברק ומראה חיוני לשעיר לאחר צביעה, מומלץ להשתמש בחומרי טיפוח מזינים ואיכותיים.

7. הקפדה על הוראות היצרן

בטרם צביעה, אנו ממליצים לקרוא בעיון את הוראות היצרן שכן הוא מתייחס לכמויות הנדרשות לצביעה של אורכים וסוגים שונים של שיער, לבדיקת רגישות מוקדמת שיש לערוך, לזמן השהיה עם הצבע על השיער ונתונים נוספים שכדאי לדעת.

בהצלחה!