משחר ההיסטוריה נאבק האדם בסממני הגיל במטרה להסתירם, ולהציג חזות צעירה ומושכת הקרובה יותר לאידיאל היופי הרצוי. צמחים, שורשים וחומרים טבעיים רבים על סגולותיהם עמדו לרשותו של האדם והוא רקח מהם אבקות ומשחות לריכוך עור הפנים והשיער, לאיפור הפנים וכמובן, לשינוי צבע השיער, הן השיער הטבעי והן שיער השיבה.

לצביעת השיער אם כן, היסטוריה עתיקת יומין. ממצאים ארכיאולוגים הראו כי כבר בתקופת האבן הקדומה החלו בני האדם לצבוע את שער ראשם, כשהם השתמשו בתחמוצת ברזל שהפיקו מן האדמה על מנת לייצר את צבע השיער הנכסף. המצרים הקדמונים נהגו לצבוע את שיער ראשם בגוונים שונים, והשתמשו גם באבקת זהב בכדי להעניק לשיער גוון בהיר. המלכה קליאופטרה נהגה לצבוע את שיער ראשה במשחה מיוחדת שרקחו עבורה יועציה ושהעניקה לו את הגוון השחור הידוע ואף החליקה אותו. בתרבויות ערב מימים רחוקים (ולמעשה עד ימינו אלה), נהגו הנשים לצבוע שיערן בתערובות חינה אדומה ושחורה, שהעניקה לשיערן גם ברק טבעי וחיוניות.

צבעי שיער סינתטיים

השימוש בצבעי השיער הסינתטיים – כימיים החל ממש במקרה, כאשר הכימאי האנגלי ויליאם הנרי פרקין ביקש לייצר תרופה נגד מלריה. במקום זאת, הוא ייצר בטעות את הצבע הסינתטי הראשון שהיה צבע סגול. על שמו מוענקת בכל שנה מדליה בארצות הברית, למדען שהפגין חדשנות בתחום הכימיה השימושית. והשאר היסטוריה. במהלך השנים, חברות בתחום הקוסמטיקה לקחו המצאה זו והמשיכו את החתירה המתמדת של המין האנושי לאידיאל היופי ולמאבק בסממני הגיל, ופיתחו חומרים כימיים רבי עוצמה שמטרתם היא לשנות את הפיגמנט הטבעי של השיער ולגרום לצבע השיער להחזיק מעמד רב יותר. זה אמנם נחמד, אך מהפכה זו בתחום צביעת השיער הביאה איתה גם נזקים לא קלים לשיער ראשינו ולבריאותינו.

איך פועל צבע שיער סינתטי?

השערה הינה סיב עשוי חלבון והיא מורכבת משלושה חלקים העוטפים זה את זה:

1. החלק הפנימי שלה נקרא "מדולה" וזהו ליבת השערה. לרוב, חלק זה אינו מושפע מהחומרים הכימיים.

2. החלק האמצעי נקרא "קורטקס". זוהי השכבה האמצעית של השיער והיא מכילה את הפיגמנט שאותו צבע השיער הסינתטי ישנה בעת הצביעה.

3. החלק החיצוני של השערה נקרא "קוקטילה". שכבה זו של השיער עשויה קשקשים, בדומה לקשקשים של דג או רעפי גג. השכבה החיצונית של השיער, הקוקטילה, "אחראית" למראהו של השיער שלנו. ככל שה"רעפים" צמודים יותר זה לזה, כך השיער נראה מלא ברק וחיוני יותר.

צבע סינתטי לשיער מכיל שני חומרים עיקריים: האמוניה והחמצן (שמגיע בנפרד), שמטרתם לגרום לקשקשי הקוקטילה להיפתח, על מנת שרכיבי הצבע הסינתטי יוכלו לחדור לשכבת הקורטקס ולשנות את הפיגמנט הטבעי של השיער. כתוצאה מצביעת שיער חוזרת ונשנית, רעפי שכבת הקוקטילה כבר אינם חוזרים למקומם. הם נותרים פתוחים עקב השימושים הרבים והתוצאה היא שיער שנוטה להישבר, פגום, חסר ברק, חסר חיוניות ודהוי, מאחר שהרעפים שנותרים "פתוחים" מאפשרים לצבע לדהות בקלות רבה יותר. בנוסף, כל מי שצובע שיער בחומרים כימיים ייאלץ להודות שהוא סובל מתופעות במידה זו או אחרת בזמן צביעת השיער שמתבטאות בעקצוצים, גירודים, אדמומיות ופריחות על העור, צריבה בלתי נסבלת בעניים ומתופעת קילוף עור הקרקפת.

מדוע צבע שיער ללא אמוניה וללא P.P.D הוא פתרון מושלם עבורך?

חברת אלפא פארף מילאנו איחדה בין סודות היופי של התרבויות הקדומות ובין הטכנולוגיות המתפתחות של העולם המודרני והביאה לך מגוון עשיר של צבעי שיער מחומרים בריאים, ידידותיים לסביבה ומושלמים לטיפוח השיער שלך. הטכנולוגיה החדישה "עוקפת" את הבעיה המרכזית שבשימוש בצבעי שיער סינתטיים ואינה מזיקה לשכבה המגנה על השיער. לפיכך, הצבע אינו דוהה בקלות, ושימוש מתמשך בסדרת צבעי השיער הטבעיים של אלפא פארף מילנו יותיר את שיערך מלא ברק טבעי, חיוני ובריא לתמיד.